مطالب مرتبط

8 دیدگاه

 1. پویان

  تحلیل کاملا شخصی و بدون پایه و اساس!

  1
  1
  پاسخ
  1. شایان کاوسی

   لطفا نقدت رو به جمله یا بخشی از متن بگو تا توضیح بدم براتون

   پاسخ
 2. آراز

  جناب کاووسی عزیز شما شمشیر را از رو بسته اید.به نظر دارید تقویم را می نگرید که کی جام ملتها فرا خواهد رسید تا با ناکامی احتمالی تیم ملی بی محاباتر قلم فرسایی کنید!
  اگر اسلحه ای به سربازی حرفه ای داده شود او ابتدا باید خود تفنگ و سپس خشابش را چک کند که مبادا با سلاح مستهلک یا خشاب خالی به جنگ اف سی و پنج نرفته باشد.اگر شما که خبره این کار هستید توقع نمایش هجومی از ایران در مقابل اسپانیا دارید حتما دیدار این تیم با ارژانتین را ندیده اید.که میدانم دیده اید.
  طبق تز شما اوتوره هاگل و بازیکنان یونان دو هزار و چهار را از دم باید به رگبار بست.جامی را هم که بالای سر برده اند را باز پس گرفت.!یا حق

  1
  1
  پاسخ
  1. شایان کاوسی

   کدام شمشیر از رو بسته؟ من سعی کردم در اکثر جاها اگر نقدی وارد میکنم دلیل دیگر این قضیه را بگویم، مثل آنجا که به استفاده ی کیروش از مهاجمان در وظایف دفاعی گفتم وگفتم شاید هم درست بوده
   در تمامی بخش های صحبتم کاملا انصاف قابل مشاهده است، شما بخش اخر را خواندید که گفتم که شاید جلوی اسپانیا آرزوی دوردستی باشد… ؟
   توقع نمایش هجومی نداشتم، اما بازی جلوی پرتغال بازی بسیار آبرومندانه تری بود چون خیلی کمتر دفاع کردیم و ریسک ضدحملات بیشتری را به جان خریدیم، و نباختیم، نگویید اسپانیا از پرتغال قوی تر است که دیدیم مراکش در برابر این تیم به مساوی رسید، اگرچه برعکس نتایج مراکش هم برای ما پیش آمد، و خب این مشهود است که از نظر تیمی اسپانیا هم سطح پرتغال است. اتوره هاگل و تیم یونان نگوییم منفور ولی شاید یکی از دوست نداشتنی ترین تیم های قهرمان اروپاست! تیمی که بعد از آن دیگر از آنها صدایی شنیده نشد و حتی ستاره ی قابل ذکری هم به دنیای فوتبال اضافه نکرد.
   جام ملت ها هم می رسد مانند چهارسال پیش، من یادم است جلوی امارات و قطر هم ما فوتبال هجومی و چشم نوازی را ارائه ندادیم، بلکه هوشمند در دفاع و منتظر اشتباه حریف برای گلزنی بودیم،
   من فقط دوست دارم ایران حداقل در آسیا زیبا بازی کند، در سطح جهانی هم به ژاپن رسیدن کار سختی نیست و قابل دستیابی است.

   پاسخ
 3. آراز

  ممنون که پاسخگو هستید.سعی میکنم گام به گام پیش بروم.
  چون برای خودم و شما احترام قائل هستم مطلبتان را کامل خوانده ام.فضای کلی نوشته شما یک آنتی پاتی نسبت به کیروش را به خواننده منتقل میکند.
  شاید شما آن یونان را دوست نداشته باشید ولی به نظر شما خود ملت یونان به آن تیم افتخار نمیکنند؟دقیقا به همان دلیل که شما گفتید.تیم درجه سه اروپا با یک استراتژی درست از سکوی قهرمانی شاهد اشکهای غولهای قاره سبز بود.
  متاسفانه شما دوست خوب رو نمیشناسم.ولی من خودم رو معرفی میکنم.من یک پزشک و در آستانه چهل سالگی هستم.از جام جهانی مکزیک کمتر فوتبال مهمی را از دست داده ام.به یاد نمی آورم تیم ملی ثباتی که طی هفت سال گذشته داشته است را قبلا تجربه کرده باشد.من عاشق کیروش نیستم ولی ادعا دارم این نتایج با کم ستاره ترین تیم تاریخ کشور قابل دفاع میباشد.
  نتایج سینوسی تیم ملی با مربیان گذشته را حتما شما بهتر از من به یاد دارید.با تز تهاجمی بدون پشتوانه شاهد باخت به قطر،عمان،بحرین بوده ایم.رقص پرچم عربستان در ورزشگاه آزادی عید را بر کاممان تلخ کرده است.من هم عاشق فوتبال تهاجمی هستم ولی باید ابزار فراهم باشد.اگر قرار بر انتخاب باشد ترجیح میدهم برنده باشم تا یک مهاجم بازنده.
  راستی جناب کاووسی میدانستید در بازیهای گروه اول از نظر درصد مالکیت توپ و تعداد پاسها عربستان بهتر از سه تیم دیگر بود.پس بیایید باهم به احترام عربستان هورا بکشیم.ولی من ندیدم بعد از باخت به روسیه در شبکه های خارجی کسی از این تیم تمجید کرده باشد.
  در مورد مقایسه ای که از پرتغال و اسپانیا کرده اید هم احتمالا شما تنها کسی هستید که اسپانیا را تیم بهتری نمیدانید.باهم منتظر میشویم تا بازیهای مرحله بعد را ببینیم.
  جو حاکم بر فضای رسانه ای کشور حکم بر پایان کار کیروش داده است.منتظر میمانیم تا با مربی بعدی که امیدوارم طبق میل طیف همفکر شما انتخاب شود ،دروازه های جهانی را با تیکی تاکای وطنی فتح کنیم.از صمیم قلب امیدوارم من اشتباه کرده باشم .چوت مطمئن هستم هم برای شما و هم من موفقیت تیم ملی فراتر از اسامی کیروش،برانکو،کریمی و هرکس دیگریست.

  پاسخ
  1. شایان کاوسی

   با سلام و احترام، ممنون از لطف شما به بنده و معرفی خودتون، اگرچه در کلام به نظر احترام می گذارید ولی انگار یک دشمنی عجیب و تعصبی با مخالفان کیروش دارید، نمی دانم شما دو بند اول متن من رو خوانده اید یا هنوز نه؟ که دقیقا پاسخ چندجمله ابتدایی شماست، که بله چون ما ایرانی هستیم خوشحالیم! بله تیم ملی ثبات داشته است و کیروش شاید سبک فوتبالش دلپذیر نباشد ولی یک سرمربی سطح جهانی است که با هدف و برنامه پیش می رود تا به نتیجه دلخواهش برسد. از تیم کم ستاره ایران سخن می گویید، آقای گل لیگ هلند، یکی از بهترین گلزنان لیگ یونان، یکی از بهترین گلزنان لیگ بلژیک را هم داشتیم که به دلیل اینکه مربی تیم آزمون را بهتر از او میدانست دعوت نشد، قوچان نژاد هم در لیگ هلند بازی های خوبی را انجام می دهد، رضاییان شاید پس از مدت های تنها دفاع ایرانی باشد که در سطح اروپا بازی می کند، میلاد محمدی نیز همین ویژگی را داراست، حاج صفی، دژاگه و شجاعی هم شرایط خوبی را در خارج از کشور دارند، همچنین تیم های استقلال و پرسپولیس در نادر اتفاق این سالها، در روزهای اوج خودشان با بازیکنان با کیفیتی هستند، ایران بی ستاره؟ از نظر شما پس ستاره کیست؟
   قهرمانی های ایران در سطح آسیا آیا با فوتبال دفاعی بوده یا فوتبال هجومی و زیبای ایرانی ؟ یا آن تیم خوب برانکو با علی کریمی شاداب و یک مهدوی کیای مهار نشدنی با فوتبال دفاعی به سومی آسیا رسید؟ نگویید سومی آسیا کم ارزش است که جناب کیروش هم از کسب آن عاجز بوده است، بگذارید آن بخش از صحبت های شما که بخاطر باخت های گه گاه ایران به امثال کشورهای عمان بوده است را نادیده بگیرم! چون واقعا فکر نمیکنم سیاست فوتبال ما را باید باخت یک از ده به عمان مشخص کند!!
   مالکیت توپ همیشه و صددرصد به پیروزی نمی انجامد ولی در اکثر مواقع باعث بازی زیبا می شود، نمی دانم شما چند درصد از بازیهای جام را مشاهده کردید، آیا بازی پرو فرانسه یا استرالیا فرانسه رو دیده اید؟ قدرت بازی پرو و استرالیا با ایران به هیچ وجه قابل مقایسه نیست! آن هم با فرانسه ای که کم از بهترین تیم های گروه ما نداشت، یا حتی ژاپن که برابر سه تیم گروهش که قدرتی حداقل مشابه مراکش داشتند بسیار زیباتر و درست تر بازی کرد. بله ژاپن هم زمانی از فوتبال دفاعی شروع کرد(البته نه به این شدتی که ما داریم) ولی کم کم رو به فوتبال واقعی فوتبال زیبا و فوتبال هجومی پا گذاشت.
   نقد من بیشتر از کیروش به مردم است، مردمی که هنوز فکر میکنند به آرژانتین شانسی باختیم دربرابر اسپانیا و پرتغال هم بدشانسی آوردیم!!! از آرژانتینی که به فینال جام جهانی رفت هم قوی تر یا محق تریم؟ یا اسپانیا و پرتغال با موقعیت های به مراتب خطرناک تر و بازی بهتر! درضمن من طبق بازیهای جام گفتم که اسپانیا کم و بیش هم قدرت پرتغال است، چرا؟ چون با هم مساوی کردند و در دو دیدار دیگر گروه نیز نتایجی مشابه به دست آوردند.
   آرزوی من تیکی تاکای وطنی نیست، خیلی از تیم های همین جام با سیستم دفاعی اما ضدحملات زیبا و چشم نواز و یا خلق موقعیت های نه روی اتفاق و خلاقیت بلکه روی کار تیمی بازی های زیبایی را رقم زدند،، ولی فوتبال زیبا، فوتبال هجومی است بله امیدوارم بعد از گرفتن اینگونه نتایج در جام جهانی حال رو به بازی زیبا بیاوریم، بله درست که کیروش باعث غرور ملی ما شده است و خوشحال هستیم، ولی من می گویم اگر زمانی می خواهیم رو به فوتبال زیبا بیاوریم، همین حالا است.

   پاسخ
 4. آراز

  ممنون که من رو متعصب دونستید .خط فکری شما دوست عزیز مشخص است.تایید نمیکنم ولی احترام میگذارم.در جهت مسیر آب شنا کردن راحت تر است همیشه.ادامه بدهید.گذر زمان بهترین داور است.البته اگر شما خدایی ناکرده مثل من متعصب نباشید.ادامه این بحث تکرار مکررات میباشد.به انتظار مینشینیم تا آینده بزودی شما را محق در عقایدتان نشان دهد.
  اگر به شما برنخورد من و بقیه عوام این جامعه برای اولین بار بعد از پایان یک جام جهانی خوشحالیم اموفق باشید.یا حق

  پاسخ
  1. شایان کاوسی

   با کمال احترام، شما شخص بسیار متشخص و محترمی هستید و بنده جسارتی نکردم ،نمی دانم چرا ناراحت شدید، من فقط و فقط از لحاظ فوتبالی بحث هایی کردم و نظراتی دادم، نمی دانم چرا شخصی برداشت کردید، من از شما پرسش های زیادی پرسیدم که باز هم جواب ندادید، بله من هم نوشتم که خوشحالیم! چرا انگار بخش هایی از جمله های من را نمی خوانید؟
   این نظر من به این معنا نیست که از این نتایج خوشحال نباشیم، ولی واقعیت را بدانیم و بعد خوشحال باشیم، هی نگوییم وای چه بدشانسی اوردیم وای چه داور بدی و بدانیم تفاوت سطح ایران با این تیم ها حتی در بازی های رو در رو هم بسیار است، در این دیدارها هم بسیار بود، سپس خوشحال باشیم که خوب متوقفشان کردیم، اری رامین رضاییان و بیرانوند و پورعلی گنجی از بهترین مدافعان مرحله گروهی جام بودند، ولی بدانیم که در بهترین های هافبک های هجومی و خط حمله هیچ جایی نداشتیم – این در حالی است که کمتر سالی همچین مهاجمان اروپا دیده ای را در ترکیب خود داشتیم- البته همین قضیه که بهترین تیم ها بهترین مهاجمان را داشتند نه مدافعان، نشان می دهد که فوتبال درباره حمله و هجوم است و نه غیر از آن.
   البته که زمان مشخص می کند، زمان خواهد گفت که از حیث نتیجه گام بلندی بوده ولی از نظر زیبایی و صرف فوتبال قطعا سال ۹۸ تیم بهتری داشتیم، چون فوتبال بازی می کردیم.

   پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *