مطالب مرتبط

2 دیدگاه

 1. محسن سلیمانی سرشت

  چه استدلال آبکی که عقده های روانی یک مشت آدم بی بته دزد و غارتگر را با ثروت اندوخته سده قانونمند و خلاق را با عری و روس و ایرانی غارتگر منابع یکسان فرموده اید. آیا مه افرید خسروی اختلاس گر را با مدیران اروپایی یکی میکنید. آیا شبخ منصور در مملکت خود از راه درست پولدارشده و مالیات پرداخت کرده؟ او آینده فرزندان مملکتش را برده در اروپا سرمایه گذاری کرده. چه کسی باور میکند که پاری سن ژرمن دخل و خرج درستی دارد؟ اگر اروپایبان اساقبال کرده و میکنند چون دولتشان از پولهای اعراب مالیات بنفع ملتش میگیرد. بیکارانش را کم میکند و رفاه عمومی را بالا میبرد. بفرمایید شیخ کنصور چقدر رفاه مردمش را بالا برده؟ فردا که نفت تمام شد مردم قطر چه میکنند؟ مثل امروز ه وقتی اختلاسگران پولهای دزدی را بردند مردم ما فقیر شده اند چه باید بکنیم؟ حالا اگر شیخ منصورها تیمهایی در کشورشان درست کرده بودند که فوتبالشان را غنی و جهانی کرده بود میگفتیم کاری ملی کرده اند الان چه؟

  پاسخ
 2. آراز

  به نظر مطلب ناقص مانده است.در کل کاملا موافق هستم.تا چندسال قبل که آبرامویچ نبض بازار فوتبال را در دست داشت روح فوتبال مشکلی نداشت؟برعکسس به نظر ورود سرمایه های جدید باعث جذابیت فوتبال شده است.یادمان نرود تا چندسال قبل لیگ برتر در قبضه یونایبتد بود ولی بعد از تحول اقتصادی باشگاهها دحدااقل شش تیم در جزیره شانس قهرمانی دارند.
  از منظر اقتصادی هم نمیتوانیم خرده ای بگیریم بر سرمایه داران عرب.هرچند قوانین اقتصادی یوفا باشگاهها را محدود می کند.برای مثال پاریس و میلان بخاطر ولخرجیهای این تابستان احتمال قوی محروم میشوند.ولی باشگاههای انگلیسی نه.درآمد تلوزیونی فوتبال جزیره برای خرید هر بازیکنی کافیست

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *