مطالب مرتبط

5 دیدگاه

 1. آراز

  (حالا کارت به جایی رسیده که بیست و چند روز مانده به شرکت در سخت‌ترین گروه تاریخ ورزش ایران، تنهایی. چند مصدوم داری و چند محروم و چند بازیکن نیامده‌اند و آنها که آمده‌اند خسته‌اند و هنوز بعضی لیگ‌ها تمام نشده‌اند که بازیکن آزاد کنند و هیچ‌کدام اینها آنقدر مهم نیست که این تنهایی تو. )نقل قول از فرمایشات نغز شما قبل از جام جهانی.
  استاد این افاضات جنابعالی هیچ جای دنیا تعبیر به نقد نمیشود.اگر یک عده زیر بیرق کیروش سینه میزدند که شما به آنها تاخته اید،جنابعالی هم چندان بی غرض ننوشته اید.
  باز نقبی میزنم به شهد کلام شما.در سخت ترین گروه تاریخ ورزش ایران فقط یک امتیاز کمتر از دوغول جهان گرفته ایم.شما که وقت یک خارجی را میخواهید با دستاویز قرا داد رگ غیرت ناسیونالیستی ما سیبل کنید،شهامت داشته بشید قبل از هجمه به تیم ملی به احترامشان از جایمان بلند شویم.
  انتقاد کنید.البته استاد این اسمش انتقاد نیست.آنچه میپنداشتید اینی نبود که میبینید.

  1
  15
  پاسخ
  1. پوریا

   دوست گرامی این “سخت ترین گروه تاریخ ورزش” که فرمودید، شوخی کوچکی بیش نبود!
   اسپانیا در جام جهانی قبلی در همان مرحله گروهی حذف شد و تبدیل به یه تیم کم خطر شد. البته اگر مقیاس شما بازی های دوستانه است، که بله اسپانیا روی کاغذ خطرناک و البته در رنکینگ فیفا جایگاه بالایی دارد. درست مثل پرتغال که خطرناک شماره ۲ گروه مرگ بود. عاقبت خطرناک ها و رنکینگ بالاهای فیفا رو هم احتمالا تا الان ملاحظه فرموده اید. در همان یک هشتم دندان همه شان کشیده شد!
   نقد نویسنده این مطلب به دستور فدراسیون محترم برمیگردد که بی شباهت به کاپیتولاسیون نیست. بازیکنان تیم ملی شدیدا قابل احترامند و به جز یکی دو مورد قابل چشم پوشی ،کسی از آنها انتقاد نکرده است. چه بسا اگر سرمربی ما کمی شجاع تر بود و افق دیدش تا انتهای زمین حریف را هم میدید، این بازیکنان توانایی باز کردن دروازه حریفان را به راحتی داشتند. همانگونه که در تیم های باشگاهی شان از این کارها میکنند. بپذیرید که جهانبخش ، امیری ، انصاری فرد و … بازیکنان خط دفاعی نیستند. بازیکنانی هستند که تواناییشان در حدفاصل وسط زمین تا دروازه حریف بازدهی خود را نشان میدهد، نه در یک سوم دفاعی زمین خودمان!
   در نهایت یادتان باشد همه اینها به کنار، اینکه دستور بدهند که از کسی نقد نکنیم جای شگفتی دارد و اینکه شما از این تصمیم دفاع میکنید ، که دیگر تکمیل شگفتی ست!
   همه سیستم ها زمانی از رشد و توسعه باز می ایستند که نقد نشوند، چه آمرانه ، چه متعصبانه، و چه دلسوزانه!

   پاسخ
   1. آراز

    ممنون دوست فرهیخته من.هرچند در جزییات فنی میتونم باهاتون بحث کنم که ممکنه اختلاف نظرهایی داشته باشیم ولی در کل از خواندن نظر شما لذت بردم.
    فقط یک مورد رو دقت نکرده اید.من در مورد گروه خودمون نقل قول کردم از نویسنده این مطلب.قسمتی از نوشته هاای قبلی ایشان بود..پیشنهاد میکنم به نوشته های ایشون قبل از جام جهانی در همین سایت گریزی بزنید.
    شرط اول یک نقد خوب رعایت انصاف است.جناب جعفری قبل از جام جهانی صف خود را مشخص کرده اند.
    در مورد فدراسیون هم کاملا با شما موافقم و هیچ عقل سلیمی نمیتواند از تصمیم به عدم انتقاد دفاع کند.ولی همچنان مصر هستم که اکثریت قریب به اتفاق نقدهای اخیر با قلمهای رنگی نوشته شده و بیشتر از فدراسیون کیروش را نشانه رفته اند.من همه را به انصاف دعوت میکنم.موفق باشید.

    پاسخ
    1. هومن جعفری

     اینکه می فرمایید بنده صف خودم رو قبل از جام جهانی مشخص کردم البته نظر شماست اما به شرط اینکه صاحب نظر باشید.بنده منتقد اخلاق و رفتار اقای کارلوس کی روش و منتقد بی عملی فدراسیون فوتبال هستم.در این مطلب هم نقد بنده به فدراسیونه.شما هر چقدر دلتون می خواد می تونید از مطالب قبلی و فعلی بنده کد بیارین اگر خوشحالتون می کنه. ولی سعی کنین یه ربطی هم داشته باشه. من گله می کنم که چرا اجازه نقد مربی تیم ملی و برنامه هاش نیست شما میگن چرا از کی روش انتقاد می کنی؟ و در ضمن اینکه شما اعتقاد دارید نقد بنده نقد نیست و در هیچ کجای دنیا مطلب بنده رو نقد حساب نمی کنن بحث جداگانه ایه. شما هر وقت سردبیر جایی شدین از بنده می تونین استفاده نکنین اما از خوب و بد حادثه فعلا که یک تعداد از اهالی رسانه بنده حقیر رو برای همین کارها استخدام می کنن.
     سخن اخر. من منتقد کارلوس کی روش در مساثل اخلاقی و رفتاریش با مربیان ایرانی و بازیکنان ایرانی یا خارجی های شاغل در لیگ ایران هستم.اینکه مربی خوبیه شکی نیست. اینکه کارش رو بلده تردیدی نداره.اما بحث بر سر اینه که اون به کارش مشغول نیست. به جنگی مشغوله که جنگ فوتبال نیست جنگ قدرت و پوله.نه اینکه بقیه مربیای ایرانی به این جنگ مشغول نباشن.اما کسی که سالی دو میلیون یورو از ما داره می گیره دیگه نیازی به این بازیا نداره.
     بازم دوست دارین می تونین در جواب من از نوشته هام کد بیارین

     پاسخ
     1. آراز

      ممنون از ادبیات مودبانتون.اینکه من پزشک هستم به من اجازه میده شما رو از اظهار نظر در هر حوزه بهداشتی منع کنم؟!اینکه شما منتخب سردبیرتون هستید مهر تایید فرمایشات شماست؟!اگر شما حرفی در حیطه تخصصی من بزنید من حتما شما رو صاحب نظر میدونم.چون اصولا همه انسانها صاحب نظر هستند.
      فقط متاسفانه انسانها گاها جایی هستند که نباید باشند.به سردبیر محترمتون به خاطر انتخاب شما تبریک میگم.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *