مطالب مرتبط

3 دیدگاه

 1. حامد

  ممنون به خاطر این مطلب جالب و اموزنده تون..

  پاسخ
 2. کاوه

  بعد از کرویف مطمئنا فان باستن بهترین بازیکن تاریخ فوتبال اروپاست. با چه متر و معیار احمقانه ای گولیت و برگ کمپ بالاتر از فان باستن هستند؟‌ روانی ها !

  1
  5
  پاسخ
 3. پیمان رضازاده

  مارکو فان باستن فقط یکی بود. او قطعا نمی‌تواند یوهان کرایف باشد اما او مارکو فان باستن است. یکی از بهترین مهاجمان تاریخ فوتبال اروپا. او پس از کرایف و پلاتینی سومین فوتبالیستی بود که توانست سه بار فاتح توپ طلا شود. آنهم در روزهایی که بازیکنان بزرگی رقیبش بودند نه مانند امروز که تمام ستارگان فوتبال جهان باید در مقابل دونفر – تنها دونفر -« قربانی شوند تا آندو مثلاً بهترین تاریخ شوند!و جیب نایکی و آدیداس پرپول.
  در آن روزها که هلند علاوه بر فان باستن ، گولیت ، ریکارد و کومان را داشت. ژرمن ها ماتیوس ، بره مه ، فولر و کلینزمن را داشتند فرانسه پاپن ، ژینولا و کانتونا را و انگلیس گاسکوین و کریس وادل را و ایتالیا با بودای کوچک روبرتو باجو ، فرانکو باره سی و مالدینی. علاوه براین فان باستن زننده زیباترین گل تاریخ فوتبال جهان است. گلی که در فینال یورو ۸۸ بثمر رساند.
  درضمن فان باستن در فینال جام قهرمانان اروپا در سال ۱۹۸۸ دوگل زد نه یک گل آنگونه که در متن آمده در ضمن نام صحیح بازیکن شماره ۸ یوهان نیسکنز است نه نیکنز. نیسکنز از جمله بازیکنان آژاکس بزرگ ابتدای دهه هفتاد بود که سه بار پیاپی جام باشگاه‌های اروپا را فتح کرد او پس از قهرمانی سوم بهمراه کرایف راهی بارسلونا شد و یکی از محبوبترین بازیکنان وقت نیوکمپ بود. او علاوه بر جام جهانی ۱۹۷۴ در جام جهانی ۱۹۷۸ نیز با هلند همراه بود و از جمله برابر ایران به میدان رفت عکس شما از این بازیکن مربوط به فینال سال ۱۹۷۸ است. نیسکنز زننده گل اول فینال جام جهانی ۱۹۷۴ بود.

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *