درباره فرهنگستان

فضای ورزش در رسانه‌های فارسی‌زبان فضایی محدود شده توسط قدرتمندان است. ما به دنبال این هستیم که نشان بدهیم ارزش‌های انسانی و منافع جمعی، از ارزش‌های تجاری و منافع شخصی مهم‌تر هستند. خانواده فرهنگستان فوتبال, به دنبال تولید محتوایی است که دیگران دلیلی برای انتشار آن نمی‌بینند.
‏ما در فرهنگستان فوتبال, «مخاطب» و «بیننده» نداریم. تمام همراهان، «فعالانی» هستند که به پیشبرد اهداف این نهاد کمک می‌کنند.
ما نقطه‌ویرگول رسانه‌ها هستیم؛ همان جایی هستیم که باید کمی درنگ کرد. جایی که از هیجانات معمول و مرسوم فاصله می‌گیرد، و می‌تواند نسبتِ ما را با فوتبال روشن کند.

فرهنگستان فوتبال که قرار بود در ابتدا صرفاً یک سایت باشد، طولی نکشید که در دیگر فضاهای مجازی اعم از اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و توئیتر نیز آغاز به‌کار نمود. فرهنگستان فوتبال، فعالیت خود را در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ آغاز کرد.  در فرهنگستان فوتبال، اگرچه به اخبار روز نیز پرداخته می‌شود، لیکن آنچه مهم است سرنوشت میلیون‌ها ایرانی است که با پدیده‌ای به نام فوتبال گره خورده است. پدیده‌ای که دیگر صرفاً یک بازی نیست.

امید که فرهنگستان فوتبال بتواند سهمی گرچه اندک در رشد و اعتلای فوتبال سرزمین‌مان  ایفا کند. سید عبدالجواد موسوی، علی ولی‌اللهی، علی کربلایی، نوید خرم‌خورشید و محمد شفیع اعجازی شورای سیاستگذاری فرهنگستان فوتبال را تشکیل می دهند.